Polish Belarusian Chinese (Simplified) Croatian Czech Dutch English French Georgian German Greek Hebrew Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
Drukuj

Aktualna sytuacja na świecie zmienia się prawie każdego dnia. Jedno jest pewne:

epidemia koronawirusa "podcięła nam skrzydła". Pomóż nam znowu "latać" :)

 

Zasadniczym celem naszego Zakonu jest służba dziełu przywrócenia jedności wszystkich wierzących w Chrystusa.

Ze specyficznym celem Zakonu, jakim jest służba dziełu zjednoczenia, wiążą się wszystkie modlitwy i intencje oraz wspólnotowo podejmowane różne inicjatywy i dzieła pokutne. Jedną z naszych corocznych inicjatyw jest modlitwa o pokój, na którą zapraszamy przedstawicieli wszystkich religii w Gdańsku.

n9afd4296b6d4d4f.png

Nasz klasztor to teren tzw. Dworu II, który był letnią rezydencją gdańskich patrycjuszy. Jest to rozległy teren z zachowanymi budynkami pałacu, obiektów gospodarczych oraz ogród - park ze stawami, o dobrze zachowanym układzie przestrzennym.

Ogród, który ze względu na swoje położenie na skraju lasu, jest oazą spokoju i relaksu dla naszych gości, jest naszym oczkiem w głowie i wymaga również nieustannej dbałości i ...pieniędzy na utrzymanie.

e2490356dda928cc.jpeg


bd8a4103b544b316.jpeg

Jak łatwo się domyślić, koszty utrzymania tak rozległego terenu są ogromne. Jednak do tej pory, naszą ciężką pracą, byłyśmy w stanie się utrzymać. Jednym z podstawowych źródeł naszego utrzymania się jest przyjmowanie gości - grup i pojedynczych osób. Zapraszamy pielgrzymów i gości, w duchu ekumenizmu, bez względu na wiek, narodowość i wyznanie religijne.

Jesienią zeszłego roku podjęłyśmy trud wyremontowania wszystkich łazienek, aby zapewnić naszym gościom jeszcze lepsze warunki do odpoczynku. Wiemy wszyscy, jak bardzo epidemia zmieniła naszą rzeczywistość. Brak przyjezdnych gości i uroczystości typu chrzty i komunie, które u nas również można zorganizować, sprawił, że nie mamy za co opłacić bieżących rachunków, jak również części faktur pozostałych po remoncie łazienek.

id1593d48bb6a88e.jpeg

Zabytkowe mury wymagają też ciągłych nakładów finansowych


n80187fdd9e91b99.jpeg

q7ef8bbf805d9b76.jpegjee75b23175a6484.jpeg


Z całego serca prosimy o wsparcie. Każda, naprawdę NAJMNIEJSZA kwota ma znaczenie i za każdą jesteśmy WDZIĘCZNE. Bez wsparcia będzie nam ciężko przetrwać ten trudny czas. Naszym pragnieniem jest dalej służyć lokalnej społeczności w takim samym zakresie, jak wcześniej - zapraszając do wspólnej modlitwy, do spotkań z okazji rodzinnych uroczystości, do relaksu i chwili ciszy w naszym pięknym ogrodzie. Przede wszystkim jednak przyjmując gości z całego świata, w duchu ekumenizmu, realizując nasze podstawowe powołanie.

Pamiętając, że nie ma za małych wpłat, prosimy również o udostępnianie naszej zbiórki i już dziś zapraszamy w odwiedziny!

 

Nr naszego konta:

Zakon Najświętszego Zbawiciela

16 1160 2202 0000 0000 6189 1269

 

DZIĘKUJEMY


 


 


Strona została wykonana w związku z realizacją Projektu „Centrum Ekumeniczne – rewaloryzacja i adaptacja Dworu II w Gdańsku Oliwie przy ul. Polanki 124” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.


 

© 2005-2011 Zakon Najświętszego Zbawiciela Św. Brygidy

-