Polish Belarusian Chinese (Simplified) Croatian Czech Dutch English French Georgian German Greek Hebrew Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
Drukuj

FORMACJA ZAKONNA

Prowadzimy życie wspólnotowe idąc droga rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Zgłaszająca się kandydatka odbywa kilkumiesięczny aspirant (tzw. kandydaturę). Formację zakonną rozpoczyna roczny postulat, kolejnym etapem jest roczny nowicjat, po którym siostry składają śluby czasowe. Potem żyjąc już ślubami - jako brygidka - podejmuje pracę apostolską. Przez pięć lat takiego życia przygotowuje się do złożenia profesji wieczystej.

 

 

Jeśli chcesz zaprosić Chrystusa do swojego życia, to otwórz Mu serce, zaczerpnij z Jego źródeł. Twoje życie nabierze nowych wartości i poznasz prawdziwe szczęście płynące z przyjęcia i głoszenia Dobrej Nowiny. Chrystus modlił się w wieczerniku za swoich uczniów "Aby stanowili jedno" pomyśl - może Ty również pragniesz włączyć się w tę modlitwę Zbawiciela, aby wszyscy wierzący w Niego stanowili jedno. Aby Ci pomóc w dokonaniu wyboru, zapraszamy Cię na zimowe i letnie rekolekcje, gdzie w ciszy i na modlitwie odczytasz i określisz swoja bliskość z Chrystusem.

 

 

Pomyśl - może Twoje miejsce jest w naszej rodzinie zakonnej.

Napisz -jeżeli szukasz swojej drogi życiowej.

Przyjedź - byś mogła zobaczyć.

Bliższe informacje na temat naszego Zakonu możesz uzyskać pisząc:

Zakon Najświętszego Zbawiciela Św. Brygidy
80-308 Gdańsk,
ul. Polanki 124
e-mail: wyślij wiadomość

 

 


Strona została wykonana w związku z realizacją Projektu „Centrum Ekumeniczne – rewaloryzacja i adaptacja Dworu II w Gdańsku Oliwie przy ul. Polanki 124” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.


 

© 2005-2011 Zakon Najświętszego Zbawiciela Św. Brygidy

-