Polish Belarusian Chinese (Simplified) Croatian Czech Dutch English French Georgian German Greek Hebrew Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
Drukuj

Gościnność w duchu ekumenicznym

Ekumenizm oznacza, że Wspólnoty chrześcijańskie mają pomagać sobie nawzajem, aby była w nich naprawdę obecna cała treść i wszystkie konsekwencje „dziedzictwa przekazanego przez Apostołów”. Bez tego pełna komunia nigdy nie będzie możliwa. Ta wzajemna pomoc w poszukiwaniu prawdy jest najwyższą formą  ewangelicznej miłości. Jana Paweł II „Ut unum sint”.


Wśród dzieł właściwych Zakonowi pierwsze miejsce zajmuje  gościnność w celu ekumenicznym okazywana pojedynczym osobom lub zainteresowanym grupom.  Przez świadectwo apostolskie miłości Chrystusa, żyjącej i działającej pośród nas, gościnność przez nas praktykowana może również przybierać formę stałą według potrzeb, miejsc i celów Zakonu.

Siostry zapraszają  pielgrzymów i gości bez względu na wiek, narodowość i wyznanie religijne, grupy i osoby indywidualne.  Dom ładnie umeblowany oferuje gościom pokoje jedno, dwu i trzyosobowe z telefonem i łazienkami, bibliotekę, stołówkę, sale konferencyjne i sale spotkań. Kaplica jest do dyspozycji gości. Ci, którzy chcą, mogą uczestniczyć w modlitwach liturgicznych Sióstr. W pobliżu domu znajduje się wspaniała Katedra Oliwska z zabytkowymi organami ruchomymi.


Serdecznie zapraszamy


Pokoje

Do dyspozycji naszych gości jest 12 pokoi jednoosobowych, 17 pokoi dwuosobowych, 3 pokoje trzyosobowe oraz 4 apartamenty. Każdy z nich zapewnia naszym gościom możliwość relaksu w przyjemnym otoczeniu, jak i wytężonej pracy. Wśród podstawowych udogodnień znajdują się wygodne meble, telefon, telewizor oraz łazienka.

Ilekroć do nas zawitacie towarzyszyć Wam będzie komfort i wygoda.

 


 

 


Strona została wykonana w związku z realizacją Projektu „Centrum Ekumeniczne – rewaloryzacja i adaptacja Dworu II w Gdańsku Oliwie przy ul. Polanki 124” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.


 

© 2005-2011 Zakon Najświętszego Zbawiciela Św. Brygidy

-